Strona główna » Specialized

Specialized

Specialized

Rowery Specialized

Specialized jako marka widnieje w czołówce producentów rowerowych. Producent zaprojektował ciekawe serie rowerów, które dostosował do różnych, preferowanych przez odbiorców jego realizacji stylów jazdy. Autorskie technologie i dopracowane do granic możliwości ramy roweru zaskakują funkcjonalnością w tych wyjątkowych jednośladach. To u nas znajdą Państwo zarówno odpowiednie rowery dedykowane miłośnikom rekreacyjnych i niewymagających przejażdżek, jak również i dla tych, którzy poszukują mocnych wrażeń i trudnych, górskich tras. Szczególny design rowerów sprawia, że nie da się przejść obok roweru Specialized obojętnie. Modele wykorzystują najnowsze trendy zachwycając użytkowników na całym świecie. Poza rowerami producent oferuje pełen wachlarz akcesoriów oraz komponentów w tym koła produkowane pod marką Roval.
Sztyca podsiodłowa karbonowa Roval Terra 380mm
dodaj do porównania

Historia marki Specialized Bicycle Components

zaczyna się w 1974r. W Morgan Hill, w Kalifornii. Mike Sinyard jako zapalony kolarz rozpoczął produkcję własnych rowerów. Początkowo brakujące komponenty sprowadzał z Włoch. Jednak już 2 lata po założeniu firmy uruchomiono produkcję, niedostępnych na tamte czasy w Stanach Zjednoczonych, komponentów. Dzięki temu Specialized mogło stworzyć idealny komponent do własnych potrzeb a przy tym utrzymać wysoką jakość produktu. Pierwsze modele jakie pojawiły się w ofercie to Specialized Sequoia i Allez. W tym samym roku postał model Stumpjumper. Był to pierwszy model górski produkowany na dużą skalę. Z latami model był rozwijany by jak najlepiej sprostać wymaganiom szlaków górskich. Dzięki ścisłej współpracy między Specialized i sklepami sprzedającymi ich rowery stworzono idealne warunki handlowe, sklep znał markę i był w stanie dobrze ją promować a klient otrzymywał produkt o jakości jakiej potrzebował. W roku 1983r. Powstał „Mountain Bike Racing Team”. Drużyna spełniła swoje zadanie i zdobyła liczne zwycięstwa. Przez wykorzystanie komponentów Specialized marka została rozzsławiona w świecie rowerowym. Po Stumpjumper'ze w roku 1989 przyszedł czas na model Epic, którego rama była wykonana z włókna węglowego. W raz z premierą nowego modelu na rynku pojawiło się siodło Body Geometry, które stworzono ze względu na obawy pod kątem oddziaływania siodła rowerowego na męską impotencję. W kolejnych latach zarząd marki podejmował liczne decyzje w zakresie rozwoju technologii i marketingu. Mimo tego na początku lat 90 weryfikował rynek. Problemy w zarządzaniu i produkcji dotknęły Specialized przez co inne marki rozwijały się znacznie szybciej. Relacje między producentem a sklepami również się posypały. Utworzenie nowej marki Full Force, pod którą produkowano budżetowe rowery sprzedawane w marketach, również wpłynęło na relację ze sprzedawcami, byli niezadowoleni z podbierania im klientów. Pomysł nowej marki bardzo szybko upadł a Prezes firmy rozesłał przeprosiny do wszystkich dealerów. Z czasem Specialized rozpoczęło partnerstwo z wieloma popularnymi markami. Efektem współpracy było wiele projektów skierowanych dla społeczności. W 2001r. Merida odkupiła 49% marki Specialized. Uzyskanie środków pozwoliło na rozwój i wprowadzanie szerokiego zaplecza technologicznego. W późniejszych latach marka zebrała swoich ambasadorów na całym świecie. W 2004r. W ofercie pojawił się model Roubaix, dedykowany do długich wyjazdów i mniej równych nawierzchni. Model do dnia dzisiejszego zdobył 7 złotych medali w Paryskim wyścigu Roubaix.

S-Works

to oznaczenie nawyższych wersji osprzętowych modeli. Charakteryzują się najprecyzyjniejszymi komponentami, najniższą maską i nawiększą wydajnością. Są to rowery przeznaczone dla zawodników biorących udział w zawodach jak i dla największych pasjonatów rowerowych.

Autorska technologia Specialized

FSR Suspension to odpowiednio ułożone w ramie punkty obrotu, które izolują siły pochodzące z napędu i wywierane przez hamulec. Zawieszenie zapewnia maksymalną trakcję niezależnie czy poruszamy się po dużych przeszkodach czy małych nierównościach.
FutureShock amortyzator sprężynowy umiejscowiony powyżej główki ramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tracąc siły, którą przekazujemy przez pedały uzyskujemy 20mm płynnego skoku, który amortyzuje wszelkie nierówności.

alt
FACT Carbon Fiber specjalnie dobrane arkusze włókna węglowego, zaplecione w precyzyjny sposób dają odpowiednie właściwości w każdym miejscu ramy
Rider-First Engineered™ Inżynierowie zauważyli, tak samo skonstruowana rama, ale w innym rozmiarze prowadzi się inaczej. Odpowiednie rozłożenie włókien o różnych sztywnościach pozwala na ujednolicenie prowadzenia roweru.
Technologia Brain to zawieszenie, które blokuje się gdy tego potrzebujemy. System oparty jest o zawory blokujące przepływ oleju w tłumiku gdy poruszamy się po równych powierzchniach. Dzięki temu mamy maksymalny transfer mocy bez tracenia siły na uginanie zawieszenia. Wjeżdżając na nierówności zawór się otwiera i pełna amortyzacja jest do dyspozycji.
Technologia MIMIC budowa siodła rowerowego, skierowana wprost dla kobiet. Skonstruowana tak był całkowicie zredukować nacisk na tkankę miękką i zapewnić komfort podczas jazdy.
alt


Oferta rowerów Specialized:

Rowery Specialized MTB: Rockhopper(Expert, Elite, Comp, Sport,29,26),Chisel Comp, Chisel, Epic(S-Works, Pro, Expert, Comp), Epic Evo(S-Works, Pro, Expert, Comp), Epic Hardtail( Specialized S-Works, Pro, Expert, Comp), Stumpjumper Alloy, Stumpjumper Alloy Comp, Stumpjumper(S-Works, Pro, Expert, Comp), Stumpjumper Evo(S-Works, Pro, Expert,LTD, Elite Alloy, Comp, Comp Alloy),Specialized Enduro(S-Works, Expert, Comp),  Specialized Demo 8( Expert, Race),P.3
Rowery szosowe Specialized:Tarmac SL7( S-Works Shimano Dura-ace Di2, S-Works Sram Red eTap AXS, Pro Sram Force eTap AXS, Pro Shimano Ultegra Di2, Expert Ultegra Di2, Expert, Comp Rival eTap AXS), Tarmac SL6(Comp, Sport), Roubaix( S-Works Sram Red eTap AXS, Pro, Expert, Comp Rival eTap AXS, Comp, Sport), Aethos(S-Works Sram Red eTap AXS, Pro Sram Force eTap AXS, Pro Ultegra Di2, Expert, Comp Rival eTap AXS), Shiv(S-Works, Expert),Venge
Rowery przełajowe Specialized: Crux(S-Works, Pro, Expert, Comp)
Rowery gravel Specialized: Diverge(S- Works, Pro Carbon, Expert Carbon, Comp Carbon, Sport Carbon, Base Carbon Comp E5, Elite E5, E5, Diverge Evo(Comp E5, Expert E5)
Rowery fitness Specialized: Sirrus X (5.0, 4.0, 3.0, 2.0, 2.0 ST), Sirrus (3.0, 2.0, 1.0)
Rowery dziecięce Specialized:Hotwalk Carbon, Hotwalk, Riprock(Expert 24, 24, 20, Coaster 20, Coaster 16, Coaster 12), Jett(24, 20, 20 Single-Speed, 16 Single-Speed)
Rowery elektryczne Specialized:Turbo Levo(S-Works, Pro, Expert, Comp),Turbo Como(5.0, 5.0 Low-Entry, 4.0, 4.0 Low-Entry, 3.0, 3.0 Low-Entry), Turbo Como SL(5.0, 4.0), Turbo Vado(6.0, 6.0 ST, 5.0, 5.0 ST, 4.0, 4.0 ST, 3.0, 3.0 ST), Turbo Vado SL(5.0, 5.0 ST, 4.0, 4.0 ST), Turbo Tero(5.0, 4.0, 4.0 ST EQ, 3.0, 3.0 ST), Turbo Creo SL(S-Works, Expert, Comp Carbon EVO, Comp Carbon, Comp E5), Turbo Levo SL(S-Works, Expert Carbon, Comp Carbon, Comp), Turbo Kenevo( Expert,Comp), Turbo Kenevo SL(S-Works, Expert, Comp)
Oferta kół Roval:
Koła rowerowe szosowe
: Rapide CLX, Alpinist CLX, Alpinist CL, CLX 50
Koła rowerowe gravel: Terra CLX Evo, Terra CLX, Terra CL, Terra C
Koła rowerowe MTB XC: Control SL, Control Carbon 29, Control 29 148,
Koła rowerowe Trail/Enduro: Traverse SL, Traverse SL 38, Traverse Carbon, Traverse Alloy
Koła rowerowe Triatlonowe: 321 Disc, CLX 64

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - GreenBike 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu