Strona główna » Rowery górskie, miejskie i elektryczne Kraków

Rowery górskie, miejskie i elektryczne Kraków

Rowery górskie, rowery miejskie i rowery elektryczne. Kraków – czym jeździć po mieście? 

 

Poruszanie się rowerem po Krakowie to dobra alternatywa dla jazdy samochodem lub tramwajem. Korzystanie z dwóch kółek ma wiele zalet - jest ekologiczne, daje niezależność i swobodę poruszania się bez główkowania, jak ominąć korki i nie płacić za drogie parkowanie auta. Zamiast treningu na siłowni wskocz na rower po dawkę aktywności fizycznej i przy okazji załatwiaj sprawy w mieście. Rower to tani sposób przemieszczania się między dzielnicami. Jakie modele wybrać: górskie, miejskie czy może rowery elektryczne? Kraków jest miejscem, w którym odkryjesz zalety każdego rodzaju roweru. Sprawdź nasze propozycje.

 

Jakie rodzaje rowerów sprawdzą się w Krakowie? 

 

Mogłoby się wydawać, że wybór roweru to prosta sprawa. W praktyce okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Znalezienie roweru ściśle odpowiadającego naszym potrzebom wymaga nieco zachodu. Po pierwsze należy zadać sobie pytanie, do czego przede wszystkim będzie nam służył rower. Czy będziemy nim jeździć do pracy, czy może szykujemy się do górskiej wyprawy? Czy jeden model sprawdzi się w jednych, i w drugich okolicznościach? A jaki zasięg mają na przykład rowery elektryczne – czy Kraków da się na nim przemierzyć wzdłuż i wszerz bez ładowania akumulatora? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziemy po zapoznaniu się z rodzajami i funkcjami rowerów dostępnych na rynku.

 

Idealny sprzęt dla każdego!

 

Zatem przechodząc do praktyki - na pierwszy rzut oka do przemierzania stolicy Małopolski właściwym wyborem mogą się wydawać rowery elektryczne lub rowery miejskie. Kraków to przecież duże miasto, w którym wspomaganie, jakie daje elektryczny rower, będzie bardzo przydatne nie tylko w centrum miasta. Szczególnie dla osób o słabej kondycji i nieprzyzwyczajonych do dużego wysiłku odpowiednie są właśnie rowery elektryczne. Kraków i okolice, po których będziemy chcieli się poruszać, to jednak nie tylko ścieżki rowerowe, chodniki czy asfalt, to także obszary wyboiste i grząskie tereny, na których “elektryk” nie do końca się sprawdzi. Jest zbyt ciężki i niespecjalnie zwrotny. Nie sprawdzi się także na długich trasach poza miasto. Warto dowiedzieć się, jakie zasięgi ma konkretny model i czy to wystarczy na przejechanie planowanej trasy bez ładowania. Zapraszamy na greenbike.pl do zapoznania się z przydatnymi informacjami na temat tego typu jednośladów.
 

Rowery górskie w Krakowie i okolicach
 

Kolejną pozycją wartą omówienia są rowery górskie. Kraków, a szczególnie jego okolice, są idealne jako trasy do jazdy po wzniesieniach w lasach czy na wszelkich nierównościach terenu - nie tylko typowo górskich. Tutaj zaszalejesz na swoim “góralu”, pędząc po obszarze położonym na zróżnicowanych poziomach, w pobliżu gór i kotlin


Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone - GreenBike 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu