Strona główna » Przykręcanie kółek bocznych

Przykręcanie kółek bocznych

Instrukcja montażu kółek podporowych - dotyczy rowerów dziecięcych
 
Oś koła tylnego jest ustawiona i dokręcona nakrętkami kontrującymi. Montaż (demontaż) kółek podporowych nie ma wpływu na jej ustawienie. W celu montażu kółek podporowych należy:
  • odkręcić nakrętki osi koła tylnego;
  • zdjąć wspornik błotnika (jeśli występuje), nie zdejmować uchwytów ustalających;
  • montować w kolejności: podkładkę centrującą na oś koła, ramiona kółek, wspornik błotnika;
  • ustawić kółka podporowe w taki sposób, aby prześwit pomiędzy kółkiem a ziemią przy rowerze ustawionym pionowo wynosił maksymalnie 25mm;
  • dokręcać nakrętki momentem dokręcenia - 30-40 Nm;
alt

Uwaga!
Należy regularnie kontrolować zużycie się kółek, podpór kółek. Część zużyta może doprowadzić do wypadku dziecka.

Informacje dotyczące rowerów dziecięcych:
  • Rower dziecięcy z kółkami podporowymi można używać na płaskim terenie, pod nadzorem osób dorosłych. Jazda z kółkami podporowymi po nierównym terenie grozi  wywróceniem  się  roweru.  Należy  również  zwrócić  szczególną  uwagę  na rozstaw kółek podporowych, gdyż istnieje niebezpieczeństwo zaczepienia nimi o przeszkodę jeśli dziecko znajdzie się zbyt blisko niej. Uwaga: dziecko do lat 8 powinno jeździć rowerem pod nadzorem osoby dorosłej oraz nie powinno jeździć m.in. po ruchliwych drogach użytku publicznego, niebezpiecznych miejscach w pobliżu zbiorników wodnych.
  • Prowadnik do nauki jazdy wyposażony w gumowy chwyt mocowany jest na wsporniku siodła, chwytem skierowanym do tyłu roweru. Moment dokręcenia śruby mocującej wynosi 20-25Nm. Do tego celu konieczny jest, podobnie jak w przypadku śruby podsiodłowej, klucz 13mm. Jazda ze wspornikiem tylko w przypadku opieki osoby dorosłej.
Uwaga!
Przy samodzielnej jeździe zawsze obowiązkowo zdemontować prowadnik.

alt

Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone - GreenBike 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu