Strona główna » Rowery Elektryczne, Miejskie i Górskie | Kross, Kellys, Specialized - Warszawa

Rowery Elektryczne, Miejskie i Górskie | Kross, Kellys, Specialized - Warszawa

Rowery elektryczne, górskie i miejskie w  Warszawie, czyli jak wybrać odpowiedni rower w wielkim mieście?


W większości dużych miast zapanowała moda na poruszanie się rowerem. Jak powszechnie wiadomo, z trendami bywa różnie - nie każdy ma szansę przetrwać, lecz ten pojawił się już kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby miał przeminąć. I bardzo dobrze - rezygnacja z jazdy autem lub komunikacją miejską na rzecz poruszania się za pomocą roweru jest bardzo zdrowa, a także ekologiczna. Jednak jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Twój wybór - co nim będzie?

Rowery Kross, Rowery Kellys, Rowery specialized w Warszawie

Rowery elektryczne w Warszawie

1. Bardzo popularne są ostatnio rowery elektryczne. Warszawa i inne spore miasta są tak rozległe, że dla osób o słabszej kondycji lub chorujących przykładowo na astmę, lub cukrzycę przejechanie kilkunastu kilometrów wśród spalin jest wyzwaniem - często niemożliwym do zakończenia z sukcesem. Taki model posiada napęd elektryczny, dlatego jest w stanie wspomóc nasze wysiłki i oszczędzić nam zadyszki.

 
KUP TERAZ!

Rowery miejskie w Warszawie

2. Rowery turystyczne - są jednymi z najbardziej popularnych, zaraz obok rowerów miejskich. Dość duże i mocne, aby wytrzymać zmienne warunki pogodowe i jazdę po rozmaitych rodzajach podłoża, doskonale sprawdzają się także w warunkach miejskich - mają bowiem przydatny bagażnik na zakupy.

 

Rowery Crossowe w Warszawie

3. Rowery crossowe  są za to lekkie i szybkie - wprost idealne dla osób zabieganych lub jeżdżących głównie w celach treningowych. Rowery crossowe w Warszawie przydadzą się także podczas wycieczek nad rzekę lub na urokliwe błonia Kępy Okrzewskiej. Jednym z bardziej popularnych modeli tego rodzaju są rowery Kellys (dostępna na greenbike.pl). 
KUP TERAZ!
 
KUP TERAZ!
 

Rowery szosowe Specialized w Warszawie

4. Rowery szosowe to rodzaj sprzętu sportowego, zazwyczaj wybieranego przez osoby, które uprawiają sport z zaangażowaniem lub wręcz wyczynowo. Oczywiście nikt nie zabroni Ci nim jeździć po mieście, lecz pamiętaj, że budowa takiego modelu wymusza na użytkowniku mocno pochyloną pozycję, która nie jest zbyt wygodna na dłuższą metę. Ów rowery Specialized w Warszawie można dostać w praktycznie każdym sklepie z fachowym sprzętem sportowym oraz w naszym sklepie internetowym.
 
KUP TERAZ!

Rowery górskie w Warszawie

5. Rowery górskie - chociaż już sama nazwa nie kojarzy się z miejską jazdą, paradoksalnie taki model sprawdzi się lepiej, niż opisywany powyżej sprzęt szosowy. Jest co prawda dość toporny i ciężki, nie będzie się też ładnie prezentował na zdjęciach, lecz jeśli nie masz innej możliwości - warto spróbować. Niemniej  rower górski w Warszawa to rzadko spotykany i dość egzotyczny widok.
KUP TERAZ!
 

Rower uniwersalnym środkiem transportu


Umiejętność jazdy rowerem to jedna z pierwszych rzeczy, jakich jesteśmy uczeni, będąc jeszcze małymi dziećmi. Z tego powodu jazda na rowerze jest uznawana za prostą i oczywistą, za coś, co każdy potrafi. Na dodatek w kiepsko skomunikowanych miejscach to najczęściej jedyny dostępny środek transportu, co także zapewne przekłada się na jego ogromną popularność, podobnie jak niewygórowana cena. Zwykły rower, pełniący jedynie podstawowe funkcje można dostać już nawet w cenie kilkuset złotych, a jeśli jest używany to nawet za jeszcze mniej.
Z powodu nagłego boomu na zainteresowanie tym sportem i sposobem przemieszczania się, na rynku pojawiło się mnóstwo modeli rowerów, wśród których niełatwo się połapać. Jak w takim wypadku znaleźć ten, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom?


 

Rower miejski - Warszawa a inne trasy

 
Przemieszczanie się za pomocą roweru po dużym mieście o skomplikowanej topografii  znacznie się różni od tras pokonywanych po drogach oddalonych od centrum. Co prawda, mamy już coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki którym można się poruszać łatwiej i bezpieczniej, lecz one cały czas nie obejmują całej miejskiej infrastruktury. W związku z tym rowerzyści są zmuszeni brać udział w pełnoprawnym ruchu drogowym, a tym samym przestrzegać jego przepisów. Z tego powodu są niejako zmuszeni do noszenia kasków, ochraniaczy, a także zaopatrzenia się w odblaski (przypominamy, że pulsujące światła umocowane do rowerów są zabronione, ponieważ mogą oślepić kierowców aut). Tyle teorii powinno wystarczyć; czas przejść do  praktyki, czyli wyboru odpowiedniego roweru pod swoje indywidualne potrzeby.

 

Sprzęt typowo miejski, czy rowery Kross lub Kellys? Warszawa to dobry teren treningowy!

 
Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w specyficznych warunkach tak zwanej miejskiej dżungli? Oto nasz niedługi, lecz treściwy przegląd, który może okazać się dla Ciebie bardzo przydatny. Koniecznie zapoznaj się z nim przed udaniem się na zakupy lub do wypożyczalni!
 

A może hulajnoga?


Rower nie jest jedyną alternatywą dla przemieszczania się za pomocą samochodów lub autobusów. Obecnie niezwykle modne są elektryczne hulajnogi. To również prosty i ekologiczny sposób na szybki transport między osiedlami lub ulicami. Ale też jako element czysto rekreacyjny, do przejażdżek w parku.

Wybór odpowiedniego i w pełni dostosowanego dla siebie środka transportu po mieście jest sprawą bardzo istotną - dlatego dobrze się nad nim zastanów. Po gruntownym researchu, jaki zrobiliśmy, uważamy, że najlepszy jest właśnie rower. To rozwiązanie ekologiczne i niewymagające dużych umiejętności. Kwestii wyboru odpowiedniego modelu poświęciliśmy już trochę czasu w niniejszym artykule - w razie potrzeby lub wybrania się na zakupy, radzimy wrócić do tych przydatnych treści.

Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone - GreenBike 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu