Strona główna1 » Rowery dla fanów wycieczek

Rowery dla fanów wycieczek

Jaki rower będzie najlepszy dla fanów wycieczek?


Rowery zyskały w przeciągu ostatnich kilku lat naprawdę sporą popularność. Z nieco zapomnianego środka służącego głównie do transportu pomiędzy małymi miejscowościami, do których nie dociera transport publiczny. Tymczasem mieszkańcy dużych miast dosłownie oszaleli na punkcie jazdy rowerem; ta traktowana jest zarówno jako zamiennik samochodu, jak i rodzaj treningu. A jaki rower powinien wybrać fan wycieczek?
 

Jakie są rodzaje rowerów?

Mogłoby się wydawać, że wybór roweru to prosta sprawa - wszak to pojazd zbudowany w bardzo prosty sposób, który może obsłużyć każdy i którym jeżdżą nawet kilkulatki.  Jednakże okazuje się, że praktyka nie jest tak łatwa, jak teoria, a znalezienie roweru ściśle odpowiadającego naszym potrzebom jednak wymaga nieco zachodu. Podstawowe i najważniejsze pytanie dotyczące tej kwestii dotyczy tego, w jakim celu zamierzamy mieć ów sprzęt - czy jedynie po to, aby jeździć do pracy, czy może szykujemy się do górskiej wyprawy? Czy na każdym rodzaju wycieczki sprawdzi się taki sam model? Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, musimy zapoznać się z podstawowymi rodzajami (a co za tym idzie - także funkcjami) rowerów dostępnych na rynku. Oto one:
 

Idealny sprzęt dla każdego!

Poniżej zebraliśmy zestawienie najlepszych modeli, które sprawdzają się podczas wycieczek, a także kilka słów wyjaśnienia na temat ich budowy oraz przeznaczenia. Ta ściąga z pewnością przyda się każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości na ten temat i potrzebuje je szybko rozwiać.
Zatem przechodząc do praktyki - na pierwszy rzut oka dobre mogą się wydawać rowery elektryczne. Gdańsk, Poznań, Wrocław czy Warszawa to spore miasta, w których wspomaganie, jakie daje elektryczny rower, będzie bardzo przydatne w centrum miasta (szczególnie dla osób o słabej kondycji i nieprzyzwyczajonych do dużego wysiłku), lecz zupełnie nie sprawdzi się w dalszej trasie, ani na wyboistym terenie - jest zbyt ciężki.

Rowery sportowe to kolejny mit, z którym należy się jak najszybciej rozprawić. Wielu osobom wydaje się, że właśnie one będą idealne na wyprawy, tymczasem to ogromny błąd. Jak to możliwe? Otóż taki sprzęt nadaje się głównie do wyścigów na szosie i jest skonstruowany tak, aby kolarz jak najmniej hamował rozpęd oporem swojej masy - dlatego siedzi się na nim w nienaturalnie przechylony do przodu sposób. Taką pozycję wytrzymają jedynie doświadczeni sportowcy.

Kolejną pozycją wartą omówienia są rowery górskie; w Krakowie, czy innych dużych miastach mogą wydawać się mało użyteczne, lecz będą idealne na trasy po lasach, polach, wszelkich nierównościach terenu - nie tylko typowo górskich. Są dość toporne i ciężkie, lecz niezawodne - to szczególnie istotna cecha przy długich i zorganizowanych wycieczkach.
Zostały nam rowery turystyczne i crossowe. Celowo zostały wymienione na końcu, ponieważ oba modele będą idealne na każdą wycieczkę. Są skonstruowane tak, aby dosłownie każdy mógł się na nich utrzymać bez specjalnego problemu, nie są zbyt ciężkie, można do nich też doczepić przydatny bagażnik. Można na nich jeździć po szosach, parkach, polanach oraz po mieście - czego chcieć więcej?
 

Rowery elektryczne Kraków - gdzie ich szukać?

Skoro poruszyliśmy już sprawę wyboru właściwego modelu roweru do potrzeb i planów, jakie mamy, czas przejść do innej, równie istotnej kwestii - gdzie znaleźć sprzęt, którego potrzebujemy? Wyjść jest kilka; jeśli jeździmy zaledwie kilka razy w roku, w ściśle określonych warunkach, możemy śmiało postawić na wypożyczalnie fachowego sprzętu i nie martwić się zakupem, konserwacją, a także przechowywaniem własnego. Natomiast jeśli jesteś fanem tego sportu i jedynie silny mróz powstrzymuje Cię przed jeżdżeniem, postaw na zakupy w znanym i sprawdzonym sklepie rowerowym o dobrej renomie. W ten sposób uzyskasz gwarancję wysokiej jakości sprzętu, a co za tym idzie - ominie Cię spora lista problemów technicznych i związanych z nimi nerwów. Zawsze też będziesz mógł liczyć na naprawę gwarancyjną lub pomocne konsultacje z wykwalifikowaną obsługą takiego sklepu.

Polecamy wizytę oraz zakupy w sklepie internetowym Greenbike - oferta z pewnością Cię nie zawiedzie!
Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone - GreenBike 2019